Výpočet bmi a co nám říká

Ještě jste nikdy neslyšeli o hodnotě bmi? Nebo naopak už máte s tímto slovem své „bohaté“ zkušenosti? Ať už začínáme a teprve všechno podstatné zjišťujeme nebo naopak jsme v této věci už kovaní, není nikdy od věci si připomenout, jak to vlastně všechno v tom našem životě chodí.

Tato hodnota se týká naší váhy a určuje to, jestli jsme v „normální“ zdravé váze nebo jestli bychom měli hubnout a jsme například obézní. Základní údaje se zadají do kalkulačky například do online kalkulačky a ta nám vše vypočítá, takže ihned uvidíme výsledek.

meloun, borůvky, srdíčka

Jaké veličiny je potřeba zadat? Jedná se o výšku naší postavy, dále o aktuální tělesnou váhu a také rok narození. Výška a váha je jistě pochopitelná a proč rok narození? Protože je důležité vědět, jestli jste mladší nebo starší. Jednoduše proto, že lidský metabolismus funguje jinak ve dvaceti a jinak v šedesáti, to se holt nedá nic dělat. Výsledné číslo porovnáme s tabulkou. Máte normální váhu, jste obézní nebo už trpíte extrémní obezitou? Právě to nám řekne bmi tabulka.

Ovšem musíme ještě upozornit také na to, že tato hodnota je pouze orientační. Může trochu zkreslovat a to zejména v rámci svalů. Svalová hmota je totiž těžší než tuk, takže pro sportovce s „namakanou“ postavou není jednoduché zjistit přesný poměr tuků v těle, proto je toto číslo pouze orientační, ale i přesto nám může dát výsledek, který možná nechceme slyšet, ale bude velice blízko skutečnosti.

hamburger

Jakmile si zjistíte číslo a porovnáte ho s tabulkou, tak budete vědět, kolik máte hubnout. Je důležité mít cíl a vědět, kolik je nejlepší pro naše tělo shodit kilogramů. Tak docílíte jistě brzo skvělých výsledků. Využít k tomu můžete keto dietu neboli proteinovou. Nazývá se také jako bílkovinná, protože jídelníček je založený na přísunu velkého množství proteinů a bílkovin a malého množství sacharidů, jedině tak v našem těle začne probíhat ketóza což je stav, kdy naše tělo začne odbourávat vlastní tukové zásoby a začne je využívat jako zdroj energie. Díky tomu shodíme tolik kilogramů, kolik chceme a potřebujeme.