Nechcete piercing?


Pierce, neboli nechat si propíchnout nějakou část svého těla a nechat si tam vložit šperk se může zdát jako nevkusná a bolavá záležitost. Kdo si to myslí, je ovšem na velkém omylu. Piercing je úžasný trend, který vyhledávají nejen mladí lidé. Dnes je propichování vlastního těla běžná záležitost, a tak se piercingem nechávají zdobit nejen ženy, ale také muži. Je však dobré si takovéto zdobení pořádně rozmyslet. Některé věci totiž nelze vzít zpátky. To platí sice především o tetování https://www.rmpc.cz/tetovani-permanentni-ozdoba-ktera-vam-zustane-na-cely-zivot, ale také o ozdobných špercích. Kdo na piercing vlastně přišel a kam až sahá jeho historie?
piercing v pupíku


Piercing je starý jako lidstvo samo. Jeho první zmínky sahají až na africký kontinent, kde byly nalezeny nástěnné malby, které znázorňují zdobení uší a nosu. Tenkrát lidé používali jednoduché a dostupné materiály, jako třeba kosti, zuby, dřevo, kroužky, kolíčky a další. Tyto materiály lidé později nahradili zlatem a stříbrem. A piercing se později rozšířil do celého světa.


Nálezy piercingu staré 5000 let pak měly rituální a náboženské významy. Často signalizoval sociální postavení nositele, ale také jeho bohatství či nezávislost na rodině.
dívka s piercingy


Ve starém Řecku ovšem nošení piercingu považovali za nevkusné a nevhodné. Kdo v této době piercing nosil, mohl za to být vyčleněn ze společnosti.


V Egyptě ale naopak piercing nosil sám Faraon.


Staří Mayové a Aztékové díky propíchnutému jazyku komunikují s bohy.


Až ve 20. století začíná mít piercing velkou popularitu mezi lidmi hippies. A k jeho rozšíření pak přispívají hudební skupiny, které piercing používali jako jeden ze způsobů vymezení se oproti ostatním kapelám. Lidé chtěli vypadat jako jejich idoly, a tak se nechávali propichovat, jak jen to šlo. Většinou to dělali potají doma nebo v uzavřených skupinách.
nevšední náušnice


Teprve v roce 1978 se v západním Hollywoodu otevírá první piercingové studio, které udělalo z utajovaného výstřelku legendu.


Piercing si můžete nechat udělat na kteroukoliv část těla. Nosí se v uších, na obličeji, jazyku, v pupíku, na bradavkách, ale také na genitáliích. Piercing představují šperky nejen ze zlata a stříbra, ale také titanu, jelikož tento kov nezpůsobuje žádné nežádoucí reakce.Nechcete piercing?
4.6 (91.43%)7