Hned několik v každé domácnosti

Název pohovka se přímo odvíjí od slova pohodlí, proto by nám sedačka, kterou si pořizujeme do naší domácnosti, měla poskytnout především dostatek pohodlí.

pohovka

Kterému typu dát přednost
Prvním zásadním omezením je především velikost bytu, nebo spíše rozměry místnosti, kde budete pohovku umisťovat a samozřejmě i účel, ke kterému bude hlavně sloužit. Nejčastěji jsou sedací soupravy umísťovány do obývacích pokojů a využíváme je při sledování televize. V takovém případě berte v úvahu, v jaké poloze nejraději vaši členové domácnosti televizní obrazovku sledují. Mají oblíbenou polohu v leže? Pak musíte vybrat spíše rohový typ, aby měli při sledování filmu dostatek pohodlí oba partneři. Tato situace může být v domácnostech řešena i tak, že se pořídí dvě identické sedačky a umístí se proti sobě. V obou případech předcházíte nepříjemné situaci, kdy by pohodlí měl večer vždy jen jeden z páru.

Dalším kritériem je to, zda máte v bytě časté návštěvy. S návštěvou rádi posedíte a je třeba, abyste je pohodlně usadili tím způsobem, že na sebe vzájemně vidíte. K tomu nejlépe slouží rohový typ sedací soupravy, kterou můžete doplnit několika křesly či skladnějšími taburety. Stává se často, že někdo z vaší návštěvy využije vaši pohostinnost a zůstává i přes noc? Potom volte pohovky, které se dají snadno rozložit a poslouží pro příležitostné přespání. V malých bytech jsou rozkládací pohovky dokonce často považovány za náhradu ložnice a neslouží pro příležitostné, ale pro každodenní spaní.

sedačka

Posledním kritériem pro výběr je zcela jistě cena. Už dávno neplatí, že kvalitní kousky musejí stát několik desítek tisíc. I velmi kvalitní kousky je možné pořídit za velmi příznivou cenu. Můžete se kdykoliv přesvědčit a vybrat si ze široké nabídky. Který typ se bude nejvíce hodit k vám domů? A určitě vám stačí jen jeden kus?